İşletme İstatistiğine Giriş [İsmail Hakkı Armutlulu] PDF İndir

  • Whatsapp

İşletme İstatistiğine Giriş [İsmail Hakkı Armutlulu] PDF İndir

 

Kitaba Ait Bilgi

  • Web sitemizin tek amacı İşletme İstatistiğine Giriş [İsmail Hakkı Armutlulu] kitabının pdf olarak tanıtımını yapmaktır. Kitabın orjinal haline sahip olarak PDF incelemekten daha fazla verim alabileceğinizi söyleyebiliriz.
  • Paylaşımlarımız sadece tanıtım amaçlıdır, yayıncının isteği doğrultusunda kaldırılır.
  • Yayıncının talebi doğrultusunda kitaba ait tüm veriler sitemizden kaldırılacaktır.
  • Amacımız herhangi bir topluluğa zarar vermek değil sadece destek olmaktır.

Kitap Adı :  İşletme İstatistiğine Giriş

Yazar : İsmail Hakkı Armutlulu

Konu : İşletme

Dil : Türkçe

İçerik : 

Kitap Açıklaması

Bu kitap, işletme ve mühendislik alanlarında öğrenim yapan üniversite ve yüksek okul öğrencileri için tasarlanmıştır. Bu nedenle bölüm sonlarındaki alıştırmalar bu alanlardan seçilerek derlenmiştir. Kitabın ilk dört bölümünde betimleyici istatistik konuları yer almaktadır, ilk çağlardan beri devlet yönetimine yardımcı olmak, devletin tüm envanterinin yapılmasını kolaylaştırmak amacıyla gündeme gelen istatistik, günümüzde işletmeler için de vazgeçilmez bir araç olmuştur. Örgütlerin giderek büyümesi, çok sayıda sayısal verinin elde edilebilmesi, istatistik tekniklere olan gereksinimi arttırmıştır.

İş yaşamında yöneticilerin, mühendislerin, araştırmacıların, bilimsel çalışma yapanların sürekli karşılaştıkları karar problemleri vardır. Bu problemler, genellikle anlamlı farklılıkların belirlenebilmesi üzerinedir. Herhangi bir konuda sayısal veri elde edilmesi, bunların değerlendirilmesi, yorumlanması istatistik kullanımı ile olasıdır. Bir konuda ileri sürülen hipotezin kabulü için sayısal veri toplanabilmiş ise verilerin söylediği ile öne sürülen değer arasındaki farklılık ne kadar olursa anlamlıdır? Bu hipotez bir yönetim problemi, bir mühendislik çalışması, bir araştırma ile ilgili olabilir, istatistiğin sunduğu bilimsel teknikler bu tür karar problemleri için uygundur, istatistiğe giriş olarak bu kitabın öğrencilerin yanı sıra ilgilenenler için de yararlı olacağına inanıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  KTÜ Anayasa Hukuku Final Sınavı

Kitaba Ait Görsel

 

İşletme İstatistiğine Giriş [İsmail Hakkı Armutlulu] PDF İndir

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir