Bilimin Doğası Gelişimi ve Öğretimi [Nilgün Yenice] PDF İndir

  • Whatsapp

Bilimin Doğası Gelişimi ve Öğretimi [Nilgün Yenice] PDF İndir

 

Kitaba Ait Bilgi

  • Web sitemizin tek amacı Bilimin Doğası Gelişimi ve Öğretimi [Nilgün Yenice] kitabının pdf olarak tanıtımını yapmaktır. Kitabın orjinal haline sahip olarak PDF incelemekten daha fazla verim alabileceğinizi söyleyebiliriz.
  • Paylaşımlarımız sadece tanıtım amaçlıdır, yayıncının isteği doğrultusunda kaldırılır.
  • Yayıncının talebi doğrultusunda kitaba ait tüm veriler sitemizden kaldırılacaktır.
  • Amacımız herhangi bir topluluğa zarar vermek değil sadece destek olmaktır.

Kitap Adı :  Bilimin Doğası Gelişimi ve Öğretimi

Yazar : Nilgün Yenice

Konu : Bilim 

Dil : Türkçe

İçerik : 

Bugün dünyada fen eğitiminin en önemli amaçlarından biri “Bilim okuryazarı olan bireyler yetiştirebilmek” olarak açıklanmaktadır. Bilim okuryazarı bireyin özelliklerinden biri de bilimin doğası özelliklerini anlamaktır. Bilim eğitimi reformlarının en tutarlı mesajlarından biri “Öğrencilerin bilimin doğası anlayışlarını geliştirmek” olarak açıklanmıştır, ancak bilimin doğasını anlayabilen bireyler yetiştirmek için de bilimin doğasına yönelik gelişmiş düzeyde görüşlere sahip öğretmenlere ihtiyaç vardır.

“Bilimin Doğası, Gelişimi ve Öğretimi” kitabı ile yenilenen fen bilimleri dersi öğretim programının belirlediği vizyona ulaşmada önemli bir role sahip olan fen bilimleri öğretmenlerinin bilime ve bilimin doğasına olan bakış açılarını geliştirmek amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda hazırlanan kitap; eski çağlardan günümüze tarihsel bir bakış içerisinde ve bilim felsefesi ışığında, bilimin ne olduğu, bilimin doğasının ortaya çıkışının ve değişen yüzünün yansıtıldığı, bilimin doğasının nasıl öğretileceği ve sorgulamaya dayalı bilim eğitiminin öneminin açıkça ifade edildiği; bilimsel bilgi üretiminde gözlemin oynadığı rolün açıklandığı, bilimin toplumsal katılım açısından irdelendiği, bilimin doğasının öğretiminde kullanılan etkinliklerin tanıtıldığı ve son olarak öğretmenlerin, öğretmen adaylarının ve öğrencilerin bilimin doğasına yönelik görüşlerinin özetlendiği bölümleri içermektedir.

Bu kitabın bilim ve bilimin doğası hakkında bilgi sahibi olmak isteyen lisans ve lisansüstü öğretmen adaylarına ve öğretmenlere yararlı olacağı ve alana katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Endemik 9. Sınıf Kimya Soru Bankası PDF İndir

Yazarlar: Doç.Dr. Kadir Bilen, Prof. Dr. Mehmet Elgin, Doç.Dr.Gül Ünal Çoban, Doç. Dr. Kemal Yürümezoğlu, Doç.Dr. Oğuz Özdemir, Doç.Dr. Mustafa Serdar Köksal, Doç. Dr. Ayşe Oğuz Ünver, Yrd. Doç. Dr. Zeki Apaydın, Doç. Dr. Nilgün Yenice, Arş.Gör. Pelin Ertekin, Fen Bilimleri Öğretmeni Barış Özden

Kitaba Ait Görsel

 

Bilimin Doğası Gelişimi ve Öğretimi [Nilgün Yenice] PDF İndir

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir