Akışkanlar Mekaniğine Giriş: Fluid Mechanics Türkçe PDF

  • Whatsapp

Akışkanlar Mekaniğine Giriş: Fluid Mechanics Türkçe PDF indir

Kitaba Ait Bilgi

  • Web sitemizin tek amacı Akışkanlar Mekaniğine Giriş: Fluid Mechanics Türkçe kitabının pdf olarak tanıtımını yapmaktır. Kitabın orjinal haline sahip olarak PDF incelemekten daha fazla verim alabileceğinizi söyleyebiliriz.
  • Paylaşımlarımız sadece tanıtım amaçlıdır, yayıncının isteği doğrultusunda kaldırılır.
  • Yayıncının talebi doğrultusunda kitaba ait tüm veriler sitemizden kaldırılacaktır.
  • Amacımız herhangi bir topluluğa zarar vermek değil sadece destek olmaktır.

Kitap Adı :  Akışkanlar Mekaniğine Giriş: Fluid Mechanics Türkçe PDF

Yazar : Theodore H. Okiishi, Donald F. Young, Wade W. Huebsch, Bruce R. Munson

Read More

Çeviri : Zekeriya Altaç, Nureddin Dinler, Nuri Yücel, Haşmet Türkoğlu

Konu : Bilim – Mühendislik – Mekanik

Dil : Türkçe

İçerik : 

  • Akışkanlar mekaniği, mühendisliğin temel alanlarından birisidir. Akışkanlar mekaniği bilgi tabanının artmış olması ve ders kitaplarına daha çok konuyu dâhil etme isteği nedenleriyle, ders kitaplarının içeriği genişlemiştir. Geniş kapsamlı içeriğe sahip kitaplar, başlangıç dersinde, temel prensipleri anlamada zorlanan öğrencilerin gözünün korkmasına ve detaylar arasında kaybolmasına sebep olabilmektedir. Temel kavramları ve prensipleri içeren modern stilde daha öz, fakat kapsamlı bir kitaba ihtiyaç olduğu düşüncesiyle, kısaltılmış bu kitap hazırlanmıştır. Kitap hazırlanırken yeni başlayan öğrenciler için yararlı olacak temel konular sade ve içeriğe odaklanmış bir yaklaşımla sunulmuştur. Kitapta, bir dönemlik lisans düzeyi akışkanlar mekaniği dersi için gerekli olandan daha fazla konu bulunmaktadır. Kitap, iki dönemlik bir akışkanlar mekaniği dersi için gerekli olan konu zenginliğine sahiptir.
  • Kitapta, akışkan ve akışlar ile ilgili temel kavramlar ve prensipler, şekiller, fotoğraflar ve videolar kullanılarak kolay anlaşılır bir şekilde sunulmuştur. Kavramlar ve prensiplerin anlatımı, çözümlü örneklerle ve örnekler içindeki yorumlarla desteklenmiştir. Bununla birlikte Akışkanlar mekaniğinin heyecan verici ve yararlı bir alan olduğunu yansıtmak amaçlanmıştır. Bu düşünceyle, öğrencinin ve öğretim üyesinin kolayca bağlantı kurabileceği günlük hayattan çok sayıda akışkan akışı olayının analizi kitaba dâhil edilmiştir.
  • Bu kitap giriş kitabı olduğu için konuların sunumu, akışkanlar mekaniği problemlerini çözmede öğrencinin kendine güvenini adım adım geliştirmesi yaklaşımıyla tasarlanmıştır. Her bir önemli kavram veya düşünce, önce basit ve kolay anlaşılır bir şekilde ele alınarak açıklanmış, sonra daha karmaşık özellikleri tanıtılmıştır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Akışkanlar Mekaniği (Fluid Mechanics) [Yunus Çengel] Çözümler PDF

Kitaba Ait Görsel

 

Akışkanlar Mekaniğine Giriş: Fluid Mechanics Türkçe PDF

Akışkanlar Mekaniği [Yunus Çengel] 3. Baskı Türkçe PDF

 

Akışkanlar Mekaniği (Fluid Mechanics) PDF

 

Akışkanlar Mekaniği (Fluid Mechanics) Çözümler PDF

 

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir